SABAT LAMMAS 2015

Lammas czyli święto żniw.

Zbliżającym się świętem, którego wszyscy oczekujemy jest Sabat Lammas inaczej zwany Lughnasadh. 
The Sunworshiper by John De Bord Photography


Jest to piękne pogańskie święto wypadające w dniu 1 sierpnia.

 Tradycyjnie w ten dzień nasi przodkowie wypiekali chleb z pierwszych zebranych ziaren zboża oraz tworzyli lalki z pszenicy. Sabat swą nazwę zawdzięcza celtyckiemu bogu słońca i światła Lugha. Przewodnim mottem Lammas jest słowo: „dziękuję”, bowiem to czas podziękowań Naturze za jej hojne dary. Mimo, że słońce wciąż mocno świeci nad Naszymi głowami, ten dzień oznacza nadejście cieni i ciemności. Jest to ostatnie święto lata, które zwiastuje nadejście jesieni, która swą pełną moc zamanifestuje podczas kolejnego Sabatu, Mabon. Lecz nie ma czym się przejmować sierpniowe święto to przede wszystkim czas celebracji życia oraz zbierania owoców naszej ciężkiej pracy. 

Bóstwami opiekuńczymi tego Sabatu są:

·        Celtycki bóg światła Lugh.
·        Celtycka bogini magii Cerridwen.
·        Grecka bogini ziemi, plonów oraz żniw Demeter.
·        oraz inne bóstwa związane z Ziemią, Słońcem i żniwami.

Rytualny roślinami są: pszenica, kukurydza, dąb oraz słonecznik.

 Warto również nadmienić, iż to wspaniałe święto powinno pachnąć świeżo wypieczonym chlebem, miodem, cynamonem oraz sandałowcem.

„Magiczna Księgarnia Witchcraft” będzie świętować zbliżający się dzień z pełnym rozmachem w rytmie magicznego czaru. 

Tym bardziej cieszy nas fakt, iż Sabat pokryje się Esbatem, Pełnią Niebieskiego Księżyca!

 Już czujemy ciarki ekscytacji na samą myśl o tej niesamowitej energii w jakiej będziemy się obracać, magia stanie się niemalże namacalna gołą ręką. Księżycowy Esbat Bogini zjednoczy się ze Słonecznym Sabatem Boga tworząc wyjątkową unię, chwilę pełną miłości, ciepła i dobroci.

Niezwykle silnym rytuałem jaki możemy odprawić w tym okresie czasu będzie obrzęd połączenia z Matką Ziemią:

Znajdź spokojne i ciche miejsce gdzie będziesz mógł/a wyciszyć swój umysł oraz odprężyć ciało. Jeżeli masz sposobność odpraw rytuał na świeżym powietrzu, tak aby złote promienie Słońca otulały Cię swym ciepłem. Weź kilka głębokich wdechów i wypuszczaj powoli powietrze ze świadomością, że za każdym razem stajesz się coraz bardziej spokojny/a i otwarty/a na energie. Nie spiesz się, oddychaj swoim własnym rytmem. Kiedy już poczujesz odprężenie skup się na podłożu na którym siedzisz bądź stoisz. Wyobraź sobie przestrzeń Ziemi jako piękną, tętniącą życiem planetą. Tak, jest ona żywym organizmem. Skup się na niej oraz poczuj jak piękna, życiodajna energia zaczyna płynąć przez twoje stopy wznosząc się coraz wyżej i wyżej aż do czubka głowy gdzie uchodzi otaczając się zielono – złotą poświatą. Pozostań w takim stanie tak długo jak sobie tylko życzysz. Jak skończysz podziękuj Matce Ziemi za błogosławieństwo i pomoc. Niechaj będą to słowa z głębi serca, pełne miłości i wdzięczności.


Tekst 
Mateusz Stefaniak
Popularne wpis

Przydatne linki
Odkryj naszą społeczność

Bądź na bieżąco
z naszym newsletterem

Od czasu do czasu napiszemy do Ciebie o nowościach produktowych, ciekawostkach a dodatkowo otrzymasz niespodziankę od Witchcraft